امروز: دوشنبه 25 تیر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
تبادل لينک رايگان - تبادل لينک رايگان

مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل

مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل دسته: علوم انسانی
بازدید: 18 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1270 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 80

مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل


فهرست مطالب

فصل اول

مقدمه.. 1

بیان مسئله.. 2

ضرورت و اهمیت پژوهش.. 4

فرضیه های پژوهش.. 5

فرضیه اصلی.. 5

مهارت حل تعارض در بین زنان شاغل و خانه دار متفاوت است.   5

فرضیه های فرعی.. 5

اهداف پژوهش.. 6

هدف کلی.. 6

اهداف فرعی.. 6

تعاریف ، اصلاحا‌ت وواژه‌ها.. 6

فصل دوم

مقدمه.. 9

تعارض.. 11

تعارض و ماهیت آن :.. 11

روش های پیشگیری و مهار تعارض های شخصی.. 16

مقابله با عناصر عاطفی تعارض.. 20

روش رفع تعارض.. 20

آمادگی برای رویارویی.. 22

راه های قدیمی حلّ مناقشات.. 22

زمینه‌های آشکار تعارض همسران.. 24

زمینه‌های پنهان تعارض همسران.. 26

سبک‌های شایع مدیریت تعارض.. 26

سبک‌های غیرمؤثر و مشکل‌ساز.. 27

سبک مؤثر مدیریت تعارض.. 29

رعایت قواعد حل تعارض.. 33

مهارت حل مسئله.. 34

الگوهای حل مسئله.. 37

عوامل تاثیرگذار در حل مسأله اجتماعی.. 40

عوامل ژنتیکی.. 40

عاطفه.. 41

خوش بینی- بدبینی.. 41

کمال گرایی.. 42

عوامل موثر و بافتی در حل مسأله.. 43

بافت رشدی در گستره عمر و روابط آن با حل مسأله.. 43

جنسیت و رابطه آن با حل مسأله.. 44

مقدمه ای بر مهارت های زندگی.. 45

آموزش حل مسئله و تاثیر آن در سلامت روانی.. 45

فصل سوم

روش تحقیق.. 50

جامعه آماری.. 50

نمونه روش نمونه گیری.. 50

روش اجرا.. 51

ابزار تحقیق.. 51

روش تجزیه و تحلیل داده ها.. 51

یافته های توصیفی.. 53

یافته های استنباطی.. 59

فصل پنجم

بحث و نتیجه گیری.. 61

الف) محدودیتهای در دسترس پژوهشگر:.. 62

ب) محدودیتهای خارج از دسترس پژوهشگر.. 62

پیشنهادات.. 62

منابع.. 63


مقدمه

دنیای ما روز به روز ماشینی تر و پیچیده تر می شود. همه چیز تخصصی شده و روابط آدمها نیز تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته است. امروز یک نفر نمی تواند از پس همه کارها برآید. و برای هر مسئله ای باید به متخصص مربوطه مراجعه کند. در این میان ، مسائل خاص انسان که در واقع محور زندگی هست ، به حاشیه رانده شده و از آن غفلت شده است. همه تکنولوژی ، صنعت و رفاه برای آدمی است، ولی آن بخشی از علم که مربوط به مهارت های زندگی و آرامش انسان است ، مورد چشم پوشی  قرار گرفته است.

انسان با این همه توانایی هایی که دارد، ولی خسته  و تنهاست. و مهارتهای لازم برای استخراج این گنج عظیم که در وجودش نهفته است را ندارد.

پابه پای رشد علمی در تهیه و رشد امکانات و شرایط مختلف زندگی، روانشناسان و مشاوران طی سالهای گذشته با تحقیقات و بررسی توانایی های انسان ، به یافته های با ارزشی دست یافته اند که به انسان کمک می کند ، درکنار رفاه ظاهری و رشد امکانات زندگی، بتواند درگیری های ذهنی خود را حل کرده و در آرامش قرار گیرد. حتی جهت رشد ، خودشکوفایی و خوشبختی خود گامهای بلندی بر دارد.

یکی از موضوعات روانشناسی و مشاوره در این مسیر ، مهارت های زندگی است.

مهارتهای زندگی توانایی های هستند که به ما کمک می کنند تا در موقعیت های مختلف، عاقلانه و صحیح رفتار کنیم. به طوری که آرامش داشته باشیم، لذت ببریم و در عین حال با دیگران ارتباط سازگارانه و مفیدی را برقرار کنیم و بدون توسل به خشونت و یا خودخوری بتوانیم مسایل پیش آمده را حل نمائیم و ضمن کسب موفقیت در زندگی احساس شادمانی داشته باشیم.

بیان مسئله

وجود مشكل در زندگی طبیعی است. هنر زندگی در توانایی و مهارت در حل مشكلات و كنار آمدن با آنهاست. در واقع خوشبختی انسان در آن نیست كه با هیچ مشكل و مسأله ای روبرو نشود بلكه در آن است كه به هنگام رویارویی با آنها توانایی حل آنها را داشته باشد.....     

 مسائل و مشكلات بسیاری در زندگی وجود دارند كه نیازمند تلاش برای كنار آمدن با آن و حل آنهاست. زندگی بدون مشكل و استرس وجود ندارد و در واقع آنچه در شكل سختی با مشكلات زندگی تجربه می شود، چهره واقعی و منطقی زندگی است .وجود مشكل در زندگی طبیعی است. هنر زندگی در توانایی و مهارت در حل مشكلات و كنار آمدن با آنهاست. در واقع خوشبختی انسان در آن نیست كه با هیچ مشكل و مسأله ای روبرو نشود بلكه در آن است كه به هنگام رویارویی با آنها توانایی حل آنها را داشته باشد. بعضی از افراد در مقابل كوچكترین مسأله و مشكل دچار ناراحتی و پریشانی می گردند و قادر به برطرف كردن آن نیستند. اینگونه افراد مستعد انواع آسیب های اجتماعی و روانی هستند، افراد دیگری نیز هستند كه با بحران های بسیار سختی روبرو می شوند و توانایی آن را دارند كه با موفقیت آنها را پشت سربگذارند. یكی از دلایلی كه اینگونه افراد را توانمند می سازد و امكان موفقیت را در بحران ها فراهم می سازد این است كه از روش های صحیحی جهت حل مسائل استفاده می كنند. درحالیكه افرادی كه به هنگام رویارویی با مشكلات دچار پریشانی می شوند فاقد این توانمندی می باشند. اینگونه افراد در صورت وجود مشكل خود را ضعیف یا بی كفایت می دانند، خود را سرزنش و ملامت می كنند، بدون تفكر و تحمل و عجولانه عمل می كنند و یا از مشكل فرار می كنند و قدرت تفكر در مورد راه حل های مناسب تر و سازگارانه تر را ندارند.

از آنجایی كه همه افراد در زندگی خود با مسائل و مشكلاتی روبرو می شوند ضروری است كه نحوه حل صحیح مشكلات را بیاموزند تا بتوانند به طرز مؤثری با این مسائل و مشكلات برخورد نموده و از بروز مشكلات و مسائل پیچیده تر بعدی پیشگیری نمایند.

در واقع آموزش مهارت حل مسأله یكی از نیازهای اساسی هر فرد است مخصوصاً برای جوانان و دانشجویان كه با مشكلات و مسائل مختلفی روبرو هستند و چنانچه توانایی حل این مسائل و مشكلات را نداشته باشند، ممكن است به راه حل های ناسازگارانه، ناپخته و حتی مضر رو آورده و مشكل را پیچیده تر از آنچه هست نمایند. (مانند استفاده از مواد مخدر، سیگار، ترك تحصیل و ...)

با توجه به مطالب فوق و به منظور ارتقاء سطح بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های روانی، اجتماعی، آموزش مهارت حل مسأله جهت توانمند ساختن آنان برای حل مسائل و مشكلات خود ضروری به نظر می رسد.

مهارت حل مسأله یكی از كارآمدترین شیوه مقابله مسأله مدار است و به معنی فرایند تفكر منطقی منظمی است كه به فرد كمك می كند تا هنگام رویارویی با مشكلات راه حل های متعددی را جستجو كند و سپس بهترین راه حل را انتخاب نماید. این مهارت در برنامه ریزی های مختلف ارتقاء بهداشت روان و پیشگیری از جمله افزایش سازگاری،رویارویی كارآمد با بحران،بهبود روابط اجتماعی،پیشگیری از خود كشی،اعتیاد و... استفاده می شود.


قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

برچسب ها : مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , مقایسه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , دانلود حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , پایان نامه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , پروژه حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , بررسی حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل , مبانی نظری حل تعارض در بین زنان خانه دار و شاغل

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر